Myslete na svou letní dovolenou již nyní!

 

 

Při objednání týdenního pobytu v letní sezóně nabízíme

5% slevu

z celkové ceny pobytu.


 

Akce platí do konce února 2019!

 

 


POKRAČOVAT
REZERVACE UBYTOVÁNÍ
Jméno:
E-mail:
Typ apartmánu:
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:
Počet dospělých:
Počet dětí:
Informace o zpracování osobních údajů - GDPR

Zemědělství


V oblasti rostlinné výroby se náš statek zaměřuje především na výrobu krmiv pro zvířata. Na výměře 165 ha luk a pastvin sušíme seno, senáž a paseme dobytek.

 

Dále se staráme o 140 ha orné půdy, kde pěstujeme obilí - pšenici, ječmen, triticale a žito.

strojeOd roku 2000 se zaměřujeme především na chov skotu plemene Aberdeen Angus. Začínali jsme s dvaceti jalovicemi, nyní již máme sedmdesát matek a tři plemenné býky. Část odstavených býčků a také jalovic ve stáří 6 až 22 měsíců vykrmujeme, některé odstavené jalovičky pak prodáváme na chov či rovněž na výkrm.

 

Devět měsíců v roce jsou zvířata na pastvinách, kde mají dostatek pohybu, zbytek roku tráví v zimovišti, kde na svět přicházejí nová telátka. I tam je skot krmen výhradně tím, co vyrostlo na našich polích a lukách. Záleží nám na tom, aby zvířata byla zdravá a spokojená, aby měla dostatek prostoru a aby žila v klidném prostředí.Kromě skotu máme stádo ovcí vřesových s plemenným beranem, malé stádečko společenských koz domácích a pět koníků, z nichž dva jsou k dispozici pro svezení malých dětí našich hostů.

 

Dále chováme králíky a slepice a rovněž u nás nechybí ani přítulné kočky a hlídací psi.

Další naší důležitou činností je ubytování ve třech stylově zařízených apartmánech Pleskot, Hermína a Pivovar, které jsou vhodné pro strávení klidné dovolené nebo víkendu na českém venkově. Ceník ubytování na našem statku naleznete zde.


Všechna práva vyhrazena ©2017 Statek Adámek
tvorba webu: InGenius