Myslete na svou letní dovolenou již nyní!

 

 

Při objednání týdenního pobytu v letní sezóně nabízíme

5% slevu

z celkové ceny pobytu.


 

Akce platí do konce února 2019!

 

 


POKRAČOVAT
REZERVACE UBYTOVÁNÍ
Jméno:
E-mail:
Typ apartmánu:
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:
Počet dospělých:
Počet dětí:
Informace o zpracování osobních údajů - GDPR

Zvířata, se kterými se u nás setkáte


Pro zájemce o ubytování na statku jsme připravili malé seznámení se zvířaty, která zde chováme. Naši hosté je mohou obdivovat a případně některá z nich i krmit. Tvrdé pečivo, mrkev a jablka jsou nejvhodnější doplňkovou potravou pro naše býložravce. Naši hosté tak mohou klidně přijet s těmito pochoutkami už ze svého domova nebo je v případě zájmu zakoupit přímo na statku.

 

Krávy a býci

Krávy a býci

Na statku chováme hovězí dobytek plemene Aberdeen Angus. Mladé býčky krmíme přímo uvnitř dvora a krávy s jejich telátky chováme od jara do podzimu na pastvinách a přes zimu v zimovišti nedaleko statku, ale také v prostorné maštali ve dvoře. Zde také zhruba od ledna přicházejí na svět nová telátka. V této době tak můžete porod a první postavení se na nohy spatřit na vlastní oči. O svá telátka se kravky již od začátku láskyplně starají a hlídají si je. Na jaře přicházejí do stáda krav naši tři plemenní býci Tonda, Vaduz a Automat a mají za úkol od jara do podzimu zplodit další potomstvo. Všichni tři býci váží téměř tunu a umí si své stádo řádně ohlídat.

 

Ovce

Ovce

Na statku chováme dvacet  ovcí vřesových a jednoho plemenného berana. Jsou to krásná, exoticky vyhlížející a také velmi nenáročná zvířata. Na rozdíl od jiných plemen ovcí mají ovce vřesové říji jen jednou do roka, a to na podzim. Na jaře od března se začínají ovečky bahnit a přivádějí na svět jedno až dvě roztomilá černá kudrnatá jehňátka. Narozdíl od jehňátek mají dospělé ovce dlouhé husté rouno, které se jednou do roka musí ostříhat.  Naše ovečky jsou spíše plaché, ale za kousek nějaké dobroty přijdou až k člověku a nechají se nakrmit.

 

Kozy

Kozy

Mezi další obyvatele našich pastvin patří stádo velice společenských a mlsných koz. Základ kozí rodiny tvoří tři kozy Matylda, Líza a Lojza  a jeden burský kozel s příznačným jménem Mazel. Kozy na jaře vyvedou zpravidla pět až šest nových kůzlátek. Patří mezi nejpřítulnější a nejhladovější zvířata našeho statku a jsou ochotna si kdykoliv přiběhnout pro dobrotu.

 

Koně

Koně

Na pastvině žije celoročně stádo našich pěti koní, kteří zde mají dřevěný přístřešek, sloužící jako úkryt před sluncem, deštěm a větrem. Naše stádečko je vcelku různorodé, máme kobylku Gladys a bratry Gimliho a Griffina všichni tři plemene velšský pony, dále pak valacha Morina plemene hafling a konečně sheltlandského poníka Ferdíka. Jsou to milá a přítulná zvířata, která ochotně přijdou k výběhu, nechají se hladit a nepohrdnou ani dobrotou. Koně využíváme k vlastnímu rekreačnímu ježdění, na poníkovi Ferdíkovi a haflingovi Morinkovi rádi svezeme malé i větší děti našich hostů.

 

Králíci

Králíci

Králíci bydlí v králíkárnách uprostřed dvora, kde je možné je krmit a hladit. Na jaře se rodí nová králíčátka, která jsou první dva týdny schovaná v teploučkém hnízdě. Jen co jim ale naroste srst, začínají pobíhat okolo samice. Jsou to neuvěřitelně roztomilé malé kuličky, které sice mají ostré drápky, ale přesto se nechají pochovat.

 

Slepice

Slepice

Naše slepice mají svůj kurník, kde bydlí a kam chodí snášet vajíčka, na kraji hospodářského dvora v koňském výběhu. Slepice se brzy ráno vypouštějí z kurníku a krmí se obilím, vařenými brambory nebo také zbytky z kuchyně. Odpoledne dostanou slepice ještě jedno krmení, sbírají se snesená vejce. Po celý den slepice chodí po výbězích i po dvoře a shánějí, co by ještě sezobly. Hlídá je náš výstavní kohout Venda. Těsně po západu slunce se slepice zavírají, aby se zabránilo napadení liškou, tchořem nebo kunou.

 

Kočky

Kočky

Dalšími obyvateli našeho dvora jsou kočky. Tato důležitá a nezávislá zvířata se starají o hubení myší. Počet koček se často mění, ale základ naší kočičí rodiny tvoří dvě kočky Terka a Čičolína a dva kocourci Tulda, Mik a nový nalezenec Pan Cuketka.  Jsou velmi společenští a vřele vítají všechny naše hosty.

 

Psi

Psi

Pejsky máme celkem tři, fenku Dorynku a pejska Dona, oba plemene slovenského kopova a jednu fenku Kačenku plemene  australského ovčáka. Kopovové Dorynka a Doník patří mezi lovecké psy. Tato rasa byla vyšlechtěna na honění divokých prasat a myslivecké využití. Kačenka je ovčácký pes, který nám pomáhá se sháněním dobytka z pastvin. Je rychlým a obratným pomocníkem, zastane práci minimálně za dva lidi. Kačka je neustále dobře naladěná a má ráda společnost.


Všechna práva vyhrazena ©2017 Statek Adámek
tvorba webu: InGenius