Myslete na svou letní dovolenou již nyní!

 

 

Při objednání týdenního pobytu v letní sezóně nabízíme

5% slevu

z celkové ceny pobytu.


 

Akce platí do konce února 2019!

 

 


POKRAČOVAT
REZERVACE UBYTOVÁNÍ
Jméno:
E-mail:
Typ apartmánu:
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:
Počet dospělých:
Počet dětí:
Informace o zpracování osobních údajů - GDPR

Ubytování Statek Adámek

Ubytování v krásném prostředí na statku Adámek

 

Statek Adámek se nachází v malé vesničce Čelina ve Středních Čechách (okres Příbram, přibližně 45 km jižně od Prahy). Naláká vás  kopcovitá, hustě zalesněná krajina středního Povltaví nebo také možnost návštěvy slapské přehrady, která leží v bezprostřední blízkosti statku a která skýtá spoustu možností výletů.

 

Vesnička Čelina je malebným místem s téměř sedmisetletou historií a právě náš statek Adámek byl vždy centrem života ve vsi, a to již od prvních zmínek o tomto místě, které pochází z roku 1336.V roce 1993 byl statek s polnostmi, lesy, kaplí a zámečkem  navrácen v restituci potomkům původních majitelů.

 

Rádi byste prožili dovolenou nebo odpočinkový víkend s dětmi nebo přáteli na statku?

 

Pro zájemce o ubytování a agroturistiku máme k dispozici tři stylově zařízené a plně vybavené apartmány s kapacitou čtrnácti lůžek a tří přistýlek. Apartmány Pleskot, Hermína i Pivovar jsou situovány přímo na statku, tedy v areálu kulturní památky. Naši hosté mohou k odpočinku využívat nejen uzavřené prostranství před apartmány, ale i rozlehlý zámecký park s kaplí sv. Jana Nepomuckého a také je jim umožněno nahlédnout do hospodaření na statku, dále se mohou seznámit s našimi hospodářskými zvířaty, prohlédnout si zemědělské stroje a třeba také ochutnat některé z produktů našeho statku. Ceník ubytování naleznete zde.


Bezmála dvacet let se zabýváme především chovem  skotu plemene Aberdeen Angus.

Začínali jsme s dvaceti jalovicemi, v současné době máme již sedmdesát matek a tři plemenné býky.

Naše odstavené býčky a také některé jalovičky ve stáří 7 až 22 měsíců vykrmujeme, zbylé odstavené jalovičky pak prodáváme na chov či rovněž na výkrm.

Devět měšíců v roce se zvířata pasou a pohybují po rozlehlých pastvinách, telátka jsou zde společně se svými matkami a v každém stádě je rovněž plemenný býk.  Zbývající čas v roce tráví v zimovišti nebo ve stáji, kde zhruba od ledna do května přichází na svět nová telátka.

Náš skot je krmen výhradně tím, co vyroste na našich polích a lukách, takže naší další neméně důležitou činností je pěstování krmných plodin - oves, triticale, pšenice, ječmen a na loukách sušíme seno a vyrábíme senáž.

Na podzim roku 2016 se nám podařilo úspěšně dokončit stavbu vlastní bourárny a prodejny hovězího masa přímo z našeho dvora. Pro zájemce o výborné vyzrálé hovězí maso máme nové webové stránky http://www.domacihovezi.cz/, kde je možné získat informace o naší nabídce a zároveň si hovězí maso objednat.

Všechna práva vyhrazena ©2017 Statek Adámek
tvorba webu: InGenius